Kinesiology Taping

Celem poprawnej aplikacji plastrów są:

Plastrowanie dynamiczne, inaczej zwane Kinesiology Tapingiem stosowane jest według indywidualnych potrzeb pacjenta wynikających z dysfunkcji w ciele. Plastry zazwyczaj nakleja się na skórę, w miejscu w którym chcemy uzyskać efekt terapeutyczny. Po aplikacji taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa przestrzeń pomiędzy jej powierzchnią, a mięśniami dając pożądany efekt terapeutyczny.

  • redukcja bólu,
  • przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni,
  • poprawa propriocepcji, ukrwienia, przepływu limfy,
  • wspomaganie procesu gojenia się tkanek.

Dzięki elastyczności plastry bardzo dobrze przylegają do ciała, są zupełnie bezbolesne i nie ograniczają ruchów. Ich istotną cechą są również przepuszczalność powietrza i wodoodporność – dzięki temu bez problemu możemy się w nich kąpać bez obawy, że nie utrzymają się na naszej skórze.

Kinesiotaping jako jedna z metod na szybką i nierzadko skuteczną walkę z bólem wykorzystywany jest często w profilaktyce kontuzji, gdzie plastry stabilizują staw i ułatwiają przemieszczanie się mięśni względem powięzi- co jest bardzo istotne na przykład podczas treningów. Stosujemy go również w obrzękach, w bólach pourazowych, nerwobólach, bólach reumatycznych- plastry oddziałują na receptory bólowe w głębszych warstwach skóry, gdzie są związane z ich rozciąganiem i napięciem, w konsekwencji często uśmierzając ból. W przeciążeniach mięśni, więzadeł stosując plastrowanie dynamiczne również możemy liczyć na poprawę funkcjonalności- wówczas plastry minimalizują nacisk, odciążają i rozluźniają mięśnie.

Gwarancją skuteczności plastrowania jest prawidłowa technika osoby aplikującej- fizjoterapeuty. Plastry same w sobie nie mają działania leczniczego i tylko odpowiednie ich zaaplikowanie może dać zamierzony efekt terapeutyczny.

Zostaw swoją odpowiedź


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688