Zapalenia zatok

Terapia osteopatyczna jest skutecznym procesem leczenia problemów z zatokami.

Najczęstszymi objawami zapalenia zatok są:

  • niedrożność nosa
  • bóle głowy
  • katar
  • uczucie ucisku w okolicy czoła i szczęki

Zatoki spełniają wiele istotnych funkcji w naszym organizmie, między innymi biorą udział w oczyszczaniu i regulowaniu temperatury wdychanego powietrza. Są też ważnym elementem naszego układu immunologicznego, gdyż stanowią barierę dla patogenów wdychanych wraz z powietrzem. Podczas zapalenia zatok występuje obrzęk błony śluzowej i zaleganie wydzieliny, która utrudnia prawidłową cyrkulacje powietrza.

Podczas terapii skupiamy się między innymi na pracy z klatką piersiową i jamą brzuszną w celu poprawy krążenia krwi i limfy w organizmie. Stymulujemy także pracę wątroby, która ma funkcję filtrującą. Zoptymalizowanie napięć szyi i głowy poprawi drenaż czaszki, tak by skutecznie zmniejszyć obrzęk błony śluzowej.

Jeśli masz problem z ostrym lub przewlekłym zapaleniem zatok zapraszamy na wizytę do mgr Macieja Lato w każdą środę, czwartek oraz piątek.

Zostaw swoją odpowiedź


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688