osteopatia w leczeniu ginekologicznym

Osteopatia ginekologiczna

Osteopatia uroginekologiczna i okołoporodowa to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami kobiecymi z zakresu uroginekologii oraz przygotowaniem pacjentki do porodu. Terapia dotyczy nie tylko tkanek miednicy, jamy brzusznej czy kręgosłupa, ale całego ciała i nakierowana jest na źródło problemu. Podstawę terapii stanowi dokładny wywiad oraz diagnostyka.  Zastosowane leczenie przywraca prawidłowe napięcie tkanek oraz ich ruchomość, co za tym idzie zmniejszenie dolegliwości bólowych czy ograniczeń wynikających z dysfunkcji w obrębie dna miednicy i brzucha.

Osteopatia w ciąży

Ciąża, poród i okres poporodowy to dla kobiety szczególny czas, w którym zachodzi wiele zmian w organizmie. Dolegliwości bólowe czy dyskomfort spowodowane są najczęściej zmianami fizjologicznymi, ale bywa, że objawy są tak mocno nasilone, że utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Osteopatia jest szeroko stosowana we współczesnej ginekologii i często jej techniki pozwalają uniknąć zabiegów chirurgicznych oraz leczenia farmakologicznego. Zabiegi z zakresu osteopatii pozwalają wyregulować kobiecy cykl, co pozytywnie wpływa na warunki płodności.

Czy terapia jest<br />
bezbolesna ?

Czy terapia jest
bezbolesna ?

Podczas wykonywania badania pacjent nie powinien skarżyć się na ból. Istnieje jednak niewielkie ryzyko, że ból po zabiegu zacznie się nasilać. Wtedy najlepiej skontaktować się ze specjalistą naszego centrum. Może on wynikać z występowania poważniejszych schorzeń.

Chcesz umówić się na konsultację z jednym z naszych specjalistów ? Zapraszamy do kontaktu

Kontakt
Jak przygotować się<br />
do wizyty?

Jak przygotować się
do wizyty?

Wizyta u osteopatu nie wymaga szczególnego przygotowania. Warto natomiast zabrać ze sobą wyniki badań, a w szczególności wyniki prezentowane na zdjęciach lub nośnikach elektronicznych. To pozwoli ocenić stan pacjenta i zastosować odpowiedni rodzaj terapii.

Rozpoczynasz leczenie ? Poznaj bliżej zespół naszych doświadczonych specjalistów

Specjaliści
osteopatia-ginekologiczna-katowice

Wskazania do osteopatii ginekologicznej

Wizyta u osteopaty jest wskazana u każdej kobiety po porodzie w celu oceny mięśni dna miednicy oraz ściany brzucha. Najczęstsze problemy z jakimi borykają się pacjentki:

  • Rozejście mięśnia prostego brzucha
  • Dolegiwości bólowe w ciąży
  • Bolesne miesiączkowanie
  • Obniżenie narządów rodnych
  • Bóle dna miednicy
  • Ograniczenia ruchowe w obrębie blizn pooperacyjnych
  • Vulvodynia i vestibulodynia
  • Zaburzenia trawienia
  • Zaburzenia płodności
  • Bolesne współżycie

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piątek7.00 - 20.00
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte


Umów Wizytę


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688