centrum fizjoterapii w katowicach

Fizjoterapia

Fizjoterapia to nauka medyczna, która ma przede wszystkim utrzymywać, rozwijać i przywracać zdolności ruchowe człowieka. Jest jedną ze składowych rehabilitacji i obejmuje wyłącznie fizyczne działania. Mają one na celu przywrócenie pełnej sprawności fizycznej. Fizjoterapia to nic innego jak działanie na organizm różnymi postaciami energii. Zaliczyć do nich można energię mechaniczną, cieplną, świetlną i elektryczną.

Czym zajmuje się fizjoterapia?

Fizjoterapia pomaga osobom, które są chore i doznały takich urazów jak złamanie kości, uszkodzenie stawu, uraz czaszkowo-mózgowy czy uraz rdzenia kręgosłupa. Może pomóc pacjentom, którzy mają następujące dolegliwości: bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe stawów, osteoporoza, a także niektóre choroby przewlekłe (stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne czy mózgowe porażenie dziecięce).

Dlaczego warto udać<br />
się do fizjoterapeuty?

Dlaczego warto udać
się do fizjoterapeuty?

Fizjoterapia skutecznie walczy z bólem. Mówi się, że jest nauką skutecznej profilaktyki. Nie wywołuje niebezpiecznych skutków ubocznych. Za to gwarantuje bezpieczeństwo i mnogość pozytywnych aspektów leczenia. Jest to również szansa na lepszą jakość życia.

Chcesz wiedzieć czy jesteśmy w stanie pomóc? Skontaktuj się z naszym centrum.

Kontakt
Jak przebiega wizyta<br />
u fizjoterapeuty?

Jak przebiega wizyta
u fizjoterapeuty?

Na pierwszą wizytę u fizjoterapeuty warto zabrać swoje wyniki badań obrazowych. Przebiega ona dwuetapowo. Pierwszy to wywiad. Drugi etap to już badanie czynnościowe narządu ruchu. Dopiero po wstępnej ocenie problemu specjalista przechodzi do zastosowania technik terapeutycznych.

Poznaj naszych fizjoterapeutów

Specjaliści
fika-centrum-fizjoterapii-katowice

Jaki jest cel fizjoterapii ?

Celem fizjoterapii jest zwalczanie bólu i stanów zapalnych, a także poprawa sprawności organizmu, zapobieganie nawrotom tego typu dolegliwości oraz usprawnianie narządów ruchu. Fizjoterapia to nierzadko również specjalistyczne ćwiczenia sposobu oddychania, co ma zwiększyć pojemność płuc, a także ćwiczenia usprawniające układ krążenia, trawienny i moczowo-płciowy.

Leczenie skutecznie wykorzystujemy w przypadkach:

  • Kontuzje sportowe
  • Dysplazja stawów bidrowych
  • Wady postawy
  • Stany pourazowe
  • Zaburzenia czucia
  • Biodro trzaskające
  • Problemy uroginekologiczne
  • Stany okołoporodowe
  • Bóle kręgosłupa

Artykuły naszych terapeutów dotyczące fizjoterapii

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piątek7.00 - 20.00
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte


Umów Wizytę


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688