Osteopatia

Osteopatia polega na rozwiązaniu problemów związanych z zaburzeniami funkcjonalnymi całego organizmu. Ciało człowieka składa się z wielu układów, a co za tym idzie, zdrowie organizmu jest zależne od współdziałania wszystkich jego elementów. Jest najmłodszą gałęzią medycyny. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu, badania manualnego, indywidualnego podejścia do pacjenta, osteopata jest w stanie postawić diagnozę już na pierwszej…

Fizjoterapia

Przeznaczony do zapobiegania i rehabilitacji zaburzeń układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego oraz narządów wewnętrznych. Pomaga osobom niepełnosprawnym i osobom z urazami wyzdrowieć. Jest stosowana w leczeniu chorób mięśni, stawów, kości, układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i oddechowego. Fizjoterapia wykorzystuje terapeutyczne działanie naturalnych czynników fizycznych na organizm, pozwala ograniczyć środki chemiczne, jakimi są leki.

Osteopatia pediatryczna

Osteopatia pediatryczna to zespół działań, które poprzez walkę z nabytymi defektami zdrowotnymi prowadzą do przywrócenia prawidłowych funkcji zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Celem terapii pediatrycznej jest poprawa stanu zdrowia, odzyskanie pełnej sprawności, poprawa jakości i komfortu życia. Nasi doświadczeni terapeuci wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, poprawiają szereg czynników związanych z funkcjonowaniem organizmu dzieci.

Osteopatia uroginekologiczna

Techniki zastosowane podczas leczenia specjalisty osteopaty, regulują przepływ płynów, który w wyniku na przykład, stresu lub blizn pooperacyjnych powoduje nadmierne dolegliwości bólowe podczas menstruacji, bóle brzucha i miednicy mniejszej występujące w całym cyklu czy problemy z zajściem w ciążę.

Terapia ruchem

Przyspiesza procesy naprawcze i zastępcze w układzie ruchu i narządach wewnętrznych. Zabezpiecza przed wykształceniem wadliwej kompensacji oraz skutecznie przeciwdziała nawrotom zmian w układzie kostno-stawowo-mięśniowo-więzadłowym. Jest podstawową formą profilaktyki schorzeń narządu ruchu.

Terapia manualna

To szereg metod i technik, które zajmują się diagnostyką i leczeniem wszelkich odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu. Leczenie tym sposobem odbywa się poprzez odpowiednią pracę rąk. Terapia ta jest bezpieczna. Ponadto skutecznie usprawnia pacjentów z dysfunkcjami mięśniowo-szkieletowymi, a także nerwowymi.

Referencje

Naszych Specjalistów

Jest nam niezmiernie miło, kiedy możemy przeczytać Państwa opinie dotyczące leczenia u Naszych specjalistów. Poniżej przedstawiamy część opinii, które otrzymaliśmy na portalu znanylekarz.pl


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688