Psychologia okołoporodowa

Psychologia

Psychologia okołoporodowa

Indywidualne konsultacje psychologiczne prowadzone przez mgr Martę Kostuś.

Konsultacja z położną dla mamy i dziecka

Podczas indywidualnych konsultacji z kobietami ciężarnymi skupia się głównie na przygotowaniu do porodu oraz rozwianiu wszelkich wątpliwości przyszłej mamy. Podczas wizyty dokonuje badania akcji serca płodu, oceny ułożenia dziecka w macicy, pomiarów miednicy kostnej kobiety oraz oceny stopnia zaawansowania porodu.
Podczas wizyt patronażowych do 8 tygodnia po porodzie, mama i maleństwo również mogą liczyć na kompleksową opiekę. Szczegółowo oceniany jest stan ogólny i położniczy kobiety, w razie potrzeby usuwane są szwy. Oceniany jest także stan noworodka oraz tzw. wskaźniki skutecznego karmienia, czyli czy karmienie piersią przebiega prawidłowo, zarówno od strony mamy jak i dziecka. W razie potrzeby na bieżąco rozwiązywane są problemy laktacyjne. W razie wskazań istnieje możliwość oznaczenia poziomu bilirubiny przezskórnie, w sposób bezbolesny i bezinwazyjny dla dziecka, a mimo to pozwalający na szybką i precyzyjną ocenę żółtaczki u noworodka.

Chustonoszenie- indywidualna konsultacjaAsma, jako doradca noszenia, chętnie uczy rodziców, jak uwolnić swoje ręce, odciążyć kręgosłup i móc się odnaleźć w nowezeczywistości, ze spokojnym dzieckiem przy sobie. Podczas konsultacji z chustonoszenia rodzice nabywają praktycznych umiejętności, ucząc się jednego wspólnie wybranego wiązania. Tak, aby po spotkaniu mogli sami prawidłowo zamotać swoje maleństwo w chustę i czuli się w tym pewnie. Jeśli po konsultacji dalej nie będziecie w 100% przekonani, czy taka forma noszenia się u Was sprawdzi, możecie wypożyczyć chustę lub nosidło i na spokojnie przetestować.

szkoła

Szkoła świadomego rodzicielstwa

Szkoła Świadomego Rodzicielstwa to nie tylko przygotowanie do porodu. To również przygotowanie do łagodnego przejścia przez połóg, do karmienia piersią z poszanowaniem fizjologii, to przygotowanie do pielęgnacji przyjaznej dziecku oraz zaproszenie do większej dbałości o siebie w tej nowej roli. To kompleksowe przygotowanie ciała i umysłu do wielu zmian, które wydarzą się na niemal każdej płaszczyźnie Waszego życia.
Na zajęcia zapraszamy kobiety ciężarne wraz z osobą towarzyszącą. Najlepszy moment na rozpoczęcie kursu to czas między 21. a 25. tygodniem ciąży.


Holistyczne przygotowanie do rodzicielstwa poprowadzą dla Was: położna i doradca noszenia dzieci, fizjoterapeuci, psycholog oraz trener medyczny. Nasi specjaliści mają doświadczenie zawodowe z kobietami w okresie okołoporodowym i małymi dziećmi. Z ogromnym zaangażowaniem i uważnością przekażą Wam niezbędną wiedzę i umiejętności.
Oprócz wiedzy teoretycznej, nabędziecie tu również nowe umiejętności, poszerzycie świadomość swojego ciała i umysłu, swoich przekonań. Poczujecie się dobrze.
W bezpiecznej atmosferze będziecie mogli zgłębić tajemnice okołoporodowego świata.


Ilość uczestników w jednej grupie: max. 4 pary
Ilość spotkań: 6 spotkań, 1x w tygodniu
Cena: 590 zł

Program Szkoły Świadomego Rodzicielstwa:

Zajęcia prowadzone przez położną i doradcę noszenia dzieci – mgr Asma Lip


– Przygotowanie do porodu drogami natury i poprzez cięcie cesarskie
– Co to jest połóg? Jak zadbać w tym o czasie o siebie i dziecko?
– Karmienie piersią i butelką – jak zrobić to dobrze?
– O potrzebach i pielęgnacji noworodka.
– Formalności poporodowe.
– Noszenie dzieci w chuście i nosidle miękkim jako praktyczne ułatwienie rodzicielstwa.
– Pieluchowanie wielorazowe – nowa moda czy zdrowsza alternatywa?

Co więcej?

– Okres okołoporodowy okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej
– Fizjoterapeutka pediatryczna o przyjaznej pielęgnacji noworodka
– Wsparcie psychologiczne dla przyszłych rodziców
– Trening medyczny dla kobiet w ciąży
– Zdrowie młodego taty pod opieką fizjoterapeuty


Co dalej? / Co po porodzie?


– Wizyta osteopatyczna dla mamy lub dziecka
– Wizyta położnej dla mamy i dziecka do 8 tygodnia życia dziecka


Uczestnicy Szkoły Świadomego Rodzicielstwa otrzymają również zestawy przydatnych gadżetów, próbek i materiałów wspierających zdrowie przyszłej mamy i nowonarodzonego dziecka.


Chcesz zarezerwować sobie miejsce lub dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami!