Terapia manualana

Terapia manualna jest jedną z metod fizjoterapeutycznych. Ma ona wspomagać kręgosłup i stawy. Poza masażem specjalista stosuje techniki ucisku, a także rozmaite chwyty. Wszystko to po to, aby przywrócić właściwą ruchomość stawów i zarazem uśmierzyć pojawiający się ból. Terapia manualna ma wiele zalet, a jedną z nich jest duże bezpieczeństwo. Ponadto należy podkreślić, że leczenie opracowywane jest zawsze indywidualnie, na podstawie schorzenia oraz stanu zdrowia pacjenta.

Przeciwwskazania do stosowania terapii manualnej

Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania terapii manualnej. Nie zaleca się jej osobom, u których występują czynne żylaki odbytu, choroby organiczne końca dróg pokarmowych czy osteoporoza. Tego rodzaju terapia to również zły wybór dla osób, które mają problemy z krzepliwością krwi i kobiet w ciąży. Warto jednak skonsultować swój przypadek ze specjalistą. Być może zaproponuje inne skuteczne rozwiązanie, które będzie bezpieczne.

Techniki wykorzystywane<br />
w terapii manualnej

Techniki wykorzystywane
w terapii manualnej

W ramach terapii manualnej stosuje się różne techniki wspomagające powrót do sprawności fizycznej. Zalicza się do nich masaż, stretching, manipulację, mobilizację oraz neuromobilizację.

Chcesz umówić się na konsultację z jednym z naszych specjalistów ? Zapraszamy do zapoznania się ze spacjlistami

specjaliści
Jak przygotować się<br />
do terapii?

Jak przygotować się
do terapii?

Specjalne przygotowania do terapii manualnej nie są konieczne. Warto jednak zabrać ze sobą wyniki badań. Dzięki nim, jak też na podstawie wywiadu i obserwacji, specjalista może dobrać odpowiednie techniki.

Masz pytania? Nasi doświadczeni rejestratorzy medyczni chętnie odpowiedzą.

kontakt

Wskazania do stosowania terapii manualnej

Terapia manualna przynosi ulgę w cierpieniu wielu osobom. Zaleca się ją pacjentom cierpiącym z powodu:

  • Stany pourazowe i pooperacyjne
  • Problemy z chodzeniem
  • Asymetria ciała
  • Zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego
  • Ból kręgosłupa
  • Asymetria tułowia
  • Wzmożone napięcie mięśniowe
  • Problemy z chodzeniem
  • Zaburzenia czucia

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piątek7.00 - 20.00
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte


Umów Wiżytę


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688