osteopatyczne-leczenie-katowice

Osteopatia

Osteopatia to system diagnozowania i leczenia manualnego. Kładzie on nacisk na rozwiązywanie problemów, którymi są zaburzenia funkcjonalne organizmu człowieka. Co w takim razie ma na celu ta coraz lepiej znana metoda ? Przede wszystkim przywrócenie pełnego zdrowia. Zabiegi przeprowadzane przez osteopatę mają likwidować dysfunkcję ruchomości w okolicy stawów i tkanek, co jest główną przyczyną odczuwanego bólu.

Kim jest osteopata?

Osteopata to terapeuta posiadający umiejętności manualne, które umożliwiają wykonywanie technik kręgarskich nie tylko bezboleśnie, ale również niezwykle precyzyjnie.

Osteopatia przynosi szybkie i zarazem zaskakujące efekty terapeutyczne. Osteopata podczas badania skupia się na źródle powstania dolegliwości. Leczenie przeprowadzane przez specjalistę wpływa na funkcjonowanie organizmu. Ma ono na celu uruchomienie wewnętrznych mechanizmów regulujących jego prawidłową równowagę.

Jak przebiega terapia<br />
osteopatyczna ?

Jak przebiega terapia
osteopatyczna ?

Terapia składa się z diagnozy i technik terapeutycznych. Diagnoza polega na szczegółowym wywiadzie, oględzinach, testach ruchomości ciała i badaniach (rezonans magnetyczny, RTG). Techniki terapeutyczne mają na celu poprawę ruchomości, zmniejszenie napięcia oraz uruchomienie drenażu żylnego i limfatycznego.

Zainteresował Cię temat osteopatii ? Bądź na bieżąco i sprawdzaj nasz blog.

Blog
Jak przygotować<br />
się do wizyty?

Jak przygotować
się do wizyty?

Nasi specjaliści radzą, aby zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą aktualnego stanu zdrowia, zdjęcie RTG, rezonans magnetyczny, USG ITP i inne. Przed wizytą powinno się unikać obfitego posiłku i środków, które mogłyby osłabiać koncentrację. Proszę zabrać również wygodną odzież która pozwoli na odpowiedni komfort podczas badania.

Masz pytania? Nasi doświadczeni rejestratorzy medyczni chętnie odpowiedzą.

Kontakt
katowice-osteopata

Na jakie dolegliwości pomaga osteopatia?

Terapia manualna skutecznie wspomaga leczenie wielu schorzeń. Zaliczyć do nich należy między innymi następujące:

  • Zmiany degeneracyjne kręgosłupa i stawów
  • Migreny, bóle głowy i zawroty
  • Osłabienie odporności
  • Chodzenie palcach
  • Choroby ginekologiczne i urologiczne
  • Stany pourazowe i przeciążeniowe
  • Wady postawy
  • Problemy ze słuchem i wzrokiem
  • Stany lękowe
  • Problemy ze słuchem i wzrokiem

Zapoznaj się z artykułami naszych terapeutów z osteopatii

Godziny Otwarcia

Poniedziałek - Piątek7.00 - 20.00
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte


Umów Wizytę


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688