osteopatia-pediatryczna-katowice

Osteopatia pediatryczna

Jest pod każdy względem szczególną częścią osteopatii. Praca z niemowlętami, dziećmi zawsze jest zaszczytem i przywilejem. Jest też wymagająca, potrzebuje dużo skupienia i zaangażowania, wiedzy teoretycznej i perfekcji w praktyce. Bez tych elementów najmniejsi pacjenci i ich rodzice nie zaufają terapeucie.

Techniki osteopatyczne

Techniki osteopatyczne wykorzystywane u dzieci i niemowląt są niezwykle delikatne. Respektując ciało małego pacjenta, równoważą dysfunkcje, napięcia w obrębie układu kostno-mięśniowego, nerwowego, krwionośnego, trzewnego, które mogą wynikać z nieprawidłowości w przebiegu ciąży, ciężkiego porodu naturalnego czy cesarskiego cięcia.

Kto może skorzystać<br />
z osteopatii?

Kto może skorzystać
z osteopatii?

Osteopatia pediatryczna pomaga wielu dzieciom i niemowlętom z różnymi schorzeniami, takimi jak kolki, problemy z trawieniem, częste infekcje, asymetrie, nadpobudliwość, problemy z koncentracją . Ma przede wszystkim na celu niesienie pomocy osobom po zawale serca, udarze mózgu i złamaniach lub też innych zdarzeniach znacznie lub nawet całkowicie ograniczających ruch. Pozwala wykluczyć lub znacznie ograniczyć przyjmowanie leków.

Masz pytania? Nasi doświadczeni rejestratorzy medyczni chętnie odpowiedzą.

Kontakt
Jak przygotować się<br />
do pierwszej wizyty?

Jak przygotować się
do pierwszej wizyty?

Należy zabrać ze sobą całą posiadaną dokumentacje medyczną,wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań obrazowych, zdjęcie RTG, rezonans magnetyczny lub tomograf komputerowy. Pomogą w postawieniu dokładnej diagnozy i przygotowaniu indywidualnego planu leczenia. Na pierwsze spotkanie wystarczy zabrać wygodny strój i obuwie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba specjalista poinformuje, jak trzeba przygotować się do kolejnej wizyty.

Masz wątpliwości? Skontaktuj się telefonicznie lub wykorzystaj formularz.

Formularz

Techniki osteopatyczne mogą bardzo skuteczne

Podczas terapii specjalista wykonuje szereg zabiegów, wszystko zależnie od okoliczności. Skutecznie leczymy takie problemy jak:

  • Asymetrie funkcjonalne
  • Zniekształcenia czaszki i phogiocefali
  • Problemy z ssaniem
  • Chodzenie na palcach
  • Moczenie nocne
  • Problemy ze snem
  • Niewyjaśnione zmiany skórne
  • Problemy koordynacji gałek ocznych
  • Problem ze stawem skroniowo-żuchwowym

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek7.00 - 20.00
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte


Umów wizytę