osteopatia-pediatryczna-katowice

Osteopatia pediatryczna

Jest pod każdy względem szczególną częścią osteopatii. Praca z niemowlętami, dziećmi zawsze jest zaszczytem i przywilejem. Jest też wymagająca, potrzebuje dużo skupienia i zaangażowania, wiedzy teoretycznej i perfekcji w praktyce. Bez tych elementów najmniejsi pacjenci i ich rodzice nie zaufają terapeucie.

Techniki osteopatyczne

Techniki osteopatyczne wykorzystywane u dzieci i niemowląt są niezwykle delikatne. Respektując ciało małego pacjenta, równoważą dysfunkcje, napięcia w obrębie układu kostno-mięśniowego, nerwowego, krwionośnego, trzewnego, które mogą wynikać z nieprawidłowości w przebiegu ciąży, ciężkiego porodu naturalnego czy cesarskiego cięcia.

Kto może skorzystać<br />
z osteopatii?

Kto może skorzystać
z osteopatii?

Osteopatia pediatryczna pomaga wielu dzieciom i niemowlętom z różnymi schorzeniami, takimi jak kolki, problemy z trawieniem, częste infekcje, asymetrie, nadpobudliwość, problemy z koncentracją . Ma przede wszystkim na celu niesienie pomocy osobom po zawale serca, udarze mózgu i złamaniach lub też innych zdarzeniach znacznie lub nawet całkowicie ograniczających ruch. Pozwala wykluczyć lub znacznie ograniczyć przyjmowanie leków.

Masz pytania? Nasi doświadczeni rejestratorzy medyczni chętnie odpowiedzą.

Kontakt
Jak przygotować się<br />
do pierwszej wizyty?

Jak przygotować się
do pierwszej wizyty?

Należy zabrać ze sobą całą posiadaną dokumentacje medyczną,wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań obrazowych, zdjęcie RTG, rezonans magnetyczny lub tomograf komputerowy. Pomogą w postawieniu dokładnej diagnozy i przygotowaniu indywidualnego planu leczenia. Na pierwsze spotkanie wystarczy zabrać wygodny strój i obuwie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba specjalista poinformuje, jak trzeba przygotować się do kolejnej wizyty.

Masz wątpliwości? Skontaktuj się telefonicznie lub wykorzystaj formularz.

Formularz
pediatria z wykorzystaniem osteopatii

Techniki osteopatyczne są bardzo skuteczne

Podczas terapii specjalista wykonuje szereg zabiegów, wszystko zależnie od okoliczności. Skutecznie leczymy takie problemy jak:

  • Asymetrie funkcjonalne
  • Zniekształcenia czaszki i phogiocefali
  • Problemy z ssaniem
  • Chodzenie na palcach
  • Moczenie nocne
  • Problemy ze snem
  • Niewyjaśnione zmiany skórne
  • Problemy koordynacji gałek ocznych
  • Problem ze stawem skroniowo-żuchwowym

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek7.00 - 20.00
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte


Umów wizytę


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688