ciąża a fizjoterapia uroginekologiczna

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Niewątpliwie jest pięknym okresem, choć wiele Pań napotyka na różne trudności podczas oczekiwania na poród upragnionego malucha.

Podczas trwania ciąży w ciele kobiety zachodzi szereg zmian zarówno hormonalnych jak i tych na poziomie fizycznym w ciele. Między innymi zrasta waga ciała, zmienia się środek ciężkości i wzrasta obciążenie mięśni i stawów.

W zależności od etapu ciąży i indywidualnych potrzeb pacjentki podczas wizyt pracujemy nad:

– zmniejszeniem dolegliwości bólowych o różnym podłożu

– korekcją postawy i oddechu, które często nasilają objawy bólowe

– ruchomością kręgosłupa i stawów

– wyrównaniem napięć w ciele, by maluch miał miejsce i mógł się dobrze rozwijać

– profilaktyką nietrzymania moczu czy rozejścia mięśni prostych brzucha (DRA)

Stosujemy metody terapii manualnej i elementy terapii osteopatycznej, masaże, ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, oddechowe oraz kinesiotaping.

Ponadto omawiamy i instruujemy jak przygotowanić krocze do porodu czy jak postępować w okresie połogu zarówno po porodzie siłami natury jak i po cesarskim cięciu.

Na wizytę najlepiej zgłosić się po zakończeniu 1 trymestru oraz z brakiem przeciwskazań ze strony lekarza ginekologa prowadzącego ciąże do skorzystania z terapii.

Najczęstsze dolegliwości z jakimi możesz się zgłosić na wizytę:

– ból kręgosłupa

– ból stawów krzyżowo biodrowych

– ból kości krzyżowej/ogonowej

– ból spojenia łonowego

– drętwienie dłoni

– obrzęki nóg

Pamiętaj, że na wizytę możesz zgłosić już przed planowanym poczęciem, przygotujemy Twoje ciało do ciąży, sprawdzimy kondycję dna miednicy by uniknąć lub zminimalizować wystąpienie przykrych dolegliwości w ciąży.

mgr Marta Małek

Zostaw swoją odpowiedź


Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/osetocom/domains/osteo.com.pl/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/control.class.php on line 688