Nasz Zespół

O nas

Poznaj nasz zespół

Dowiedz się więcej o załodze Fika i zobacz jak możemy Ci pomóc!

Bartosz jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. W swojej pracy, skupia się przede wszystkim, na najmłodszych pacjentach, prowadząc terapię od pierwszych dni życia.
Wieloletnie doświadczenie gabinetowe, pozwala na holistyczne spojrzenie na dolegliwości pacjentów oraz skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie terapii. Wspiera rodziców przychodzących na wizytę z dziećmi, dokładnie wyjaśniając problem i przebieg terapii. Uważa, że spokojny układ nerwowy, to klucz do sukcesu terapeutycznego.
Przez wiele lat, nauczał w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach przy Katedrze Kineziologii. Autor wielu publikacji.

Daniela jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Szkoli specjalistów z terapii uroginekologicznej oraz terapii pacjentów w stresie przewlekłym.
Posiada wieloletnie doświadczenie  w pracy z pacjentkami uroginekologicznymi oraz pacjentami ze schorzeniami pochodzenia psychosomatycznego. Prowadzi kompleksową terapię u pacjentów z bólami głowy, kręgosłupa i dolegliwościami pochodzącymi z układu pokarmowego. Z pasją wspiera swoich pacjentów terapią, jak również pokazuje im możliwości lepszego i zdrowszego stylu życia. Wierzy, że równowaga w każdym aspekcie życia, jest podstawą zachowania zdrowia na długie lata. Autorka książek dla kobiet. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Aneta jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Zdrowie Publiczne oraz Uniwersytetu Ekonomicznego gdzie ukończyła studia w kierunku Gospodarki i Administracji Publicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała już w trakcie trwania studiów, m.in biorąc czynny udział w organizacji programów samorządowych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, współpracując z działami HR w zakresie rekrutacji kadry medycznej do publicznych i prywatnych podmiotów medycznych czy też uczestnicząc w organizacji warsztatów i szkoleń dla pracowników obsługi pacjenta w placówkach ochrony zdrowia.
Swoje kwalifikacje wciąż poszerza uczestnicząc w szkoleniach, projektach m.in  Rzecznika Praw Pacjenta na rzecz poprawy jakości usług zdrowotnych, ochronie danych osobowych Pacjenta, marketingu usług medycznych i innych dedykowanych kadrze zarządzającej w podmiotach leczniczych. W swojej pracy ceni sobie bezpośredni kontakt z pacjentem. Na co dzień dba o organizację pracy w naszym Centrum, o komfort pracowników i pacjentów naszej placówki. Jej góralski temperament nie pozwala na nudę, a w pracy nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do wykonania ! Prywatnie uwielbia spędzać czas w podróży, najbliższe jej sercu są Bałkany. Kocha kuchnię włoską, off-road i frezje.

Marta jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia (2009 r) oraz studiów podyplomowych Fizjoterapia w onkologii z elementami psychoonkologii (2015 r). Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywała w kilku placówkach państwowych i prywatnych na Śląsku.
Jej zainteresowania zawodowe od kilku lat skupiają w sposób szczególny wokół tematów kobiecych i holistycznego podejścia do ich zdrowia. Ma pod opieką kobiety będące na różnych etapach życia. Pracuje z endometriozą, niepłodnością, bolesnymi miesiączkami czy bolesnym współżyciem. Wspomaga również pacjentki w okresie okołoporodowym, będące w trakcie leczenia onkologicznego oraz panie z różnorodnymi schorzeniami w obszarze dna miednicy takimi jak nietrzymanie moczu czy obniżenie narządów. W gabinecie stara się przekazywać również wiedzę z zakresu wspomagania leczenia dietą, czy innymi terapiami naturalnymi w drodze do pełni zdrowia. Poza pracą w gabinecie angażuje się w różne kobiecie inicjatywy i wydarzenia. Współpracuje regularnie z projektem Kontynent Kobiet działającym przy Fundacji „Razem Zmieniamy Świat” gdzie m.in. tworzy treści edukacyjne oraz poradnik „Fakty o (nie)trzymaniu moczu, o których pora mówić otwarcie”. Więcej o projekcie dowiesz się na www.kontynentkobiet.pl.
Prowadzi ponadto autorskie warsztaty dla pacjentek z zakresu endometriozy, wsparcia płodności, bolesnych miesiączek czy profilaktyki zdrowia piersi, a także zajęcia w Szkole Świadomego Rodzicielstwa w naszym Centrum. W 2023 roku wydała autorskie Karty Wsparcia w leczeniu niepłodności “Płodne Ścieżki”. Jest to projekt oparty przede wszystkim na własnych doświadczeniach,  skierowany do kobiet z utrudnioną prokreacją. Prywatnie żona i psia mama uroczego mieszańca Hammera. Większość wolnego czasu spędza na łonie natury w lesie lub w górach. Szczególnym zamiłowaniem darzy Beskid Niski.

Sandra jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapii. Zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w szpitalach i placówkach prywatnych w kraju a także za granicą (Salisbury District Hospital w Wielkiej Brytanii). Była wykładowcą jednej ze śląskich szkół wyższych oraz szkoleniowcem – prowadziła kursy z zakresu aktywności kobiet a także szkolenia z wykorzystania specjalistycznego sprzętu w fizjoterapii. Regularnie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, warsztatach i konferencjach naukowych. Pracowała z wieloma grupami pacjentów – neurologia, ortopedia, geriatria, terapia ręki, oparzenia, Intensywna Terapia (w tym terapia oddechowa). Jednak od kiedy została mamą tematy kobiece zaczęły dominować jej codzienność również tą zawodową. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej oraz aktywności prozdrowotnych dla kobiet w ciąży i po porodzie. Sport towarzyszy jej przez całe życie – uwielbia pływanie i jogę.atedrze Kineziologii. Autor wielu publikacji.

Karol jest fizjoterapeutą, certyfikowanym terapeutą urologicznym, uroonkologicznym i proktologicznym dbającym o zdrowie mężczyzn na każdym etapie ich życia. Jest absolwentem studiów licencjackich Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów drugiego stopnia Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywał w kilku placówkach państwowych i prywatnych w Małopolsce i na Śląsku.
Szukając jak najwyższej jakości i skuteczności stosowanych technik podczas prowadzonych terapii, cały czas doskonali swoje umiejętności, poszerza swoją wiedzę i kwalifikacje biorąc udział w branżowych warsztatach, kursach i szkoleniach. Jest autorem specjalistycznych artykułów w tematyce męskiego zdrowia. W Szkole Świadomego Rodzicielstwa w przyjaznej atmosferze dba o zdrowie, komfort i dobre samopoczucie przyszłych tatusiów, poruszając wszelkie zagadnienia dotyczące męskiego zdrowia i ergonomii czynności życia codziennego.
Choć w swojej codziennej praktyce dba o powrót do pełnej sprawności i odpowiednią funkcjonalność zarówno wśród dzieci, osób dorosłych i seniorów- swoje zainteresowania zawodowe skupia wokół tematów męskich i holistycznego podejścia do ich zdrowia. Prywatnie wielki fan podróży, spędzania czasu na łonie natury, miłośnik psów. Sezonowy kibic sportów walki.

Maciej ukończył studia pierwszego stopnia fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, swoją naukę kontynuował na studiach magisterskich w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Osteopatii i wciąż podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kurach i szkoleniach. Ukończył między innymi 5 modułowy kurs terapii manualnej w koncepcji osteopatycznej.
Na co dzień pracuje z dziećmi już od pierwszych dni ich życia, z takimi problemami jak nieprawidłowe napięcie mięśniowe, asymetria ułożeniowa, kolki, zaparcia, ulewania oraz problemy z karmieniem. Z dzieckiem starszym warto zgłosić się na wizytę w przypadku wad wymowy czy problemów ze snem. U dorosłych Pacjentów Maciej zajmuje się bólami kręgosłupa i stawów obwodowych, zarówno o charakterze ostrym jak i przewlekłym, a także bólami głowy i zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego. W swojej praktyce gabinetowej zwraca szczególną uwagę na kontakt z Pacjentem i znalezienie przyczyny problemu.

Michał jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia oraz studiów podyplomowych na kierunku „Terapia manualna tkanek miękkich” w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. W 2020r. rozpoczął 4-letnie studia podyplomowe na kierunku osteopatii w Still Academy of Ostepathy w Warszawie.
Stale rozwija się uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, między innymi terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, a także innych specjalistycznych technik fizjoterapeutycznych (m. in. PNF, Kinesiology Taping).
Pracuje głównie z pacjentami, którzy zmagają się z dolegliwościami kręgosłupa, stawów obwodowych, problemami ze stawem skroniowo-żuchwowym, problemami trzewnymi oraz bólami głowy. Na co dzień uwielbia gotować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz ze swoim psem i kotem.

Ula jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z tytułem doktora Nauk o Kulturze Fizycznej. Jest absolwentką Akademii Osteopatii z siedzibą w Poznaniu. Od siedmiu lat mieszkam na terenie Górnego Śląska, gdzie pracuję jako asystent dydaktyczny w Zakładzie Fizjoterapii Wieku Rozwojowego na Wydziale Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytety Medycznego w Katowicach. Zainteresowania w kierunku zawodowo-naukowym skupiają się wokół rozwoju i diagnostyki małego dziecka, zaburzeń ciąży i porodu. Uczestniczka konferencji, współautorka publikacji naukowych.
Specjalizuje się w fizjoterapii i osteopatii pediatrycznej pracując z dziećmi głównie od pierwszych dni do 2 roku życia.
W pracy z małym pacjentem kładzie duży nacisk na współpracę z rodzicami.
Prywatnie mama Hani i psiaka Chesterka 🙂




Najczęstsze problemy z jakimi borykają się mali pacjenci dr Uli to:
Problemy „brzuszkowe” (kolki, zaparcia),
Ulewanie,
Zaburzenia spania,
Zaburzenia orofacjalne (zaburzone ssanie)
Opóźniony rozwój ruchowy,
Niechęć do leżenia na brzuszku,
Zaburzenia napięcia mięśniowego (obniżone, podwyższone napięcie mięśniowe)
Asymetria ułożeniowa,
Plagiocefalia (spłaszczenie główki),
Kręcz szyi,
Niedrożność kanalika łzowego,
Niepokój dziecka.

Od początku pracy zawodowej zajmuje się fizjoterapią niemowląt i dzieci. Tytuł magistra fizjoterapii oraz doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu uzyskała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jest także zatrudniona jako asystent dydaktyczny w Zakładzie Fizjoterapii Wieku Rozwojowego Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Odbyła wiele szkoleń i kursów specjalistycznych z zakresu terapii neurorozwojowej oraz pediatrycznej, a doświadczenie zawodowe zdobywała w śląskich ośrodkach fizjoterapii dziecięcej. Jest terapeutką koncepcji NDT-Bobath. Uzyskała także tytuł Terapeuty i Diagnosty Integracji Sensorycznej. Aktualnie poszerza swój warsztat fizjoterapeutyczny uczestnicząc w kurach z terapii manualnej oraz technik mięśniowo-powięziowych stosowanych w pediatrii. Jest autorką licznych publikacji oraz doniesień zjazdowych z konferencji naukowych.

Aleksandra dotychczasową pracę zawodową poświęciła fizjoterapii niemowląt oraz małych dzieci. Tytuł magistra fizjoterapii oraz tytuł doktora nauk o zdrowiu uzyskała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, na Wydziale Nauk o Zdrowiu.
Wiedzę zdobywa biorąc udział w licznych szkoleniach z zakresu diagnostyki i fizjoterapii pediatrycznej, w tym terapii neurorozwojowej (m.in. diagnostyka metodą Prechtla, trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych – metoda „Zukunft-Huber”, PNF), a także będąc słuchaczem studiów podyplomowych: Integracjii Sensorycznej, terapii ręki oraz przygotowania pedagogicznego.
W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem małego Pacjenta.
Prywatnie mama dwóch żywiołowych chłopców. Lubi sporty zimowe, literaturę o tematyce górskiej i muzykę Dawida Podsiadło.

Natalia ukończyła pierwsze w Polsce dwuletnie szkolenie w biodynamicznej pracy czaszkowo-krzyżowej w Europejskim Centrum Terapii (ECT) we Wrocławiu, prowadzone przez nauczycieli londyńskiej szkoły Michaela Kerna Craniosacral Therapy Educational Trust (CTET), szkole zrzeszonej w International Affiliation of Biodynamic Trainings (IABT). Obecnie tłumaczy seminaria szkoleniowe w ECT oraz asystuje na aktualnej edycji szkolenia, podążając ścieżką nauczycielską. W ECT uczy również podstaw anatomii w kontekście terapii biodynamicznej, co stanowi wstęp do dwuletniego całościowego szkolenia dla terapeutów. Posiada również wykształcenie fizjoterapeutyczne i jest nauczycielem Techniki Alexandra – edukacyjnego i opartego na rozwijaniu samoświadomości podejścia do przywracania pełnej swobody i równowagi w ciele i ruchu bez utraty opanowania w byciu, działaniu i osiąganiu celów.

Asma jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, magistrem położnictwa ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, edukatorem ds. laktacji i akredytowanym doradcą noszenia dzieci w chuście i nosidle miękkim po kursie w Akademii Noszenia Dzieci.
Swoje doświadczenie zawodowe zbierała na oddziałach noworodkowym, położniczym i ginekologicznym m.in. w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Łubinowa” i Katowickim Centrum Onkologii. Od 2022 roku pracuje w środowisku, odwiedzając świeżo upieczonych rodziców i noworodki w ich domach podczas wizyt patronażowych w pierwszych tygodniach po porodzie.
Holistyczne podejście zarówno do mamy jak i noworodka, pozytywne nastawienie i ogromne pokłady empatii, sprawiają, że rodzice po spotkaniu czują się spokojniejsi, ale też bardziej pewni siebie w tej nowej roli. Z wielką radością i z dużym bagażem osobistych doświadczeń, pokazuje rodzicom jak ułatwić sobie rodzicielstwo i czerpać z niego ile się da.
Podczas indywidualnych konsultacji z kobietami ciężarnymi skupia się głównie na przygotowaniu do porodu oraz rozwianiu wszelkich wątpliwości przyszłej mamy. Podczas wizyty dokonuje badania akcji serca płodu, oceny ułożenia dziecka w macicy, pomiarów miednicy kostnej kobiety oraz oceny stopnia zaawansowania porodu.
Oprócz indywidualnych konsultacji, Asma prowadzi również naszą Szkołę Świadomego Rodzicielstwa – kurs dla przyszłych rodziców obejmujący cykl 6 spotkań z wieloma specjalistami. Poza położną, uczestnicy spotykają się również z fizjoterapeutką uroginekologiczną, fizjoterapeutką pediatryczną, panią psycholog pracującą w temacie okołoporodowym oraz trenerką medyczną. Wierzymy, że współpraca specjalistów z różnych dziedzin pozwala holistycznie podejść do tematu i możliwie jak najlepiej przygotować przyszłych rodziców na ten wyczekiwany przez nich cud narodzin.
Podczas wizyt patronażowych do 8 tygodnia po porodzie, mama i maleństwo również mogą liczyć na kompleksową opiekę. Szczegółowo oceniany jest stan ogólny i położniczy kobiety, w razie potrzeby usuwane są szwy. Oceniany jest także stan noworodka oraz tzw. wskaźniki skutecznego karmienia, czyli czy karmienie piersią przebiega prawidłowo, zarówno od strony mamy jak i dziecka. W razie potrzeby na bieżąco rozwiązywane są problemy laktacyjne. W razie wskazań istnieje możliwość oznaczenia poziomu bilirubiny przezskórnie, w sposób bezbolesny i bezinwazyjny dla dziecka, a mimo to pozwalający na szybką i precyzyjną ocenę żółtaczki u noworodka.
Asma, jako doradca noszenia, chętnie uczy rodziców, jak uwolnić swoje ręce, odciążyć kręgosłup i móc się odnaleźć w nowej rzeczywistości, ze spokojnym dzieckiem przy sobie. Podczas konsultacji z chustonoszenia rodzice nabywają praktycznych umiejętności, ucząc się jednego wspólnie wybranego wiązania. Tak, aby po spotkaniu mogli sami prawidłowo zamotać swoje maleństwo w chustę i czuli się w tym pewnie. Jeśli po konsultacji dalej nie będziecie w 100% przekonani, czy taka forma noszenia się u Was sprawdzi, możecie wypożyczyć chustę lub nosidło i na spokojnie przetestować.
W październiku 2023 roku, Asma rozpoczęła kolejną swoją działalność edukacyjną, jako nauczyciel akademicki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, gdzie z ogromną pasją i radością przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie przyszłym położnym.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Zwolenniczka naturalnych rozwiązań: karmienia piersią, aromaterapii, chustonoszenia i pieluchowania wielorazowego. Interesuje się psychologią, szczególnie tą okołoporodową. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, najlepiej chodząc po górach. Największa fanka truskawek i wszystkiego, co truskawkowe. W mediach społecznościowych można ją znaleźć jako Położna w chuście.

Marta jest psychologiem ze specjalnością kliniczną i osobowości, a także położną. Specjalizuje się w obszarze psychologii okołoporodowej. Towarzyszy kobietom i ich partnerom na etapie rozeznania „czy i kiedy chcę zostać rodzicem”, w okresie starań o dziecko, zwłaszcza przy trudnej płodności, a także podczas ciąży, po porodzie i na wczesnym etapie rodzicielstwa. Pomaga zrozumieć i przyjąć emocje, jakie pojawiają się w tym czasie, towarzyszy w procesie stawania się rodzicem.


Podczas indywidualnych spotkań pomaga m.in. oswoić lęk przed porodem, nawiązać zdrową relację ze sobą, swoim ciałem i dzieckiem czy przeżyć trudne sytuacje, jakie mogą zaskoczyć ciężarną kobietą, np. powikłania w trakcie ciąży, choroba czy śmierć bliskiej osoby, trudna relacja lub rozstanie z partnerem, problemy finansowe. Towarzyszy także rodzicom dzieci chorych i urodzonych przedwcześnie. Pomaga parom z doświadczeniem strat okołoporodowych. Wspiera ich zdrowe przejście przez proces żałoby. Do Marty można się zgłosić także w trakcie połogu oraz w pierwszych kilku-kilkunastu miesiącach po porodzie. W trakcie rozmowy będzie przestrzeń by zaopiekować trudne historie porodowe oraz emocje, które pojawiają się na początku macierzyństwa. Marta zaprasza także młodych rodziców, którzy podejrzewają u siebie zachorowanie na depresję poporodową. Marta ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia na Akademii Humanitas w Sosnowcu oraz położnictwo na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Swoją wiedzę akademicką i medyczne doświadczenie zawodowe na bieżąco uzupełnia o różnorodne kursy, szkolenia i warsztaty m.in. półroczny kurs „Czułe wparcie w kryzysach okołoporodowych” K. Skorupska, półroczne szkolenie z zakresu prowadzenia grup rozwoju interpersonalnego, szkoleniowych oraz terapeutycznych, A. Mateja. Jest jednym z wykładowców w naszej Szkole Świadomego Rodzicielstwa.

Kasia jest certyfikowaną terapeutką pracującą metodami terapii odmładzających, przeciewstarzeniowych i odżywiających struktury twarzy, szyi i dekoltu, takich jak masaż kobido , masaż transbukalny, masaż mioplastyczny, terapia powięziowa twarzy, masaż kamieniem gua sha oraz kinesiotaping estetyczny. Wykonuje masaże ciała klasyczne, relaksacyjne, lecznicze oraz hawajski masaż lomi lomi. Kasia specjalizuje się również w temacie mikrobioty jelitowej, jej wpływu na stany zapalne oraz wpływu odżywiania na kondycję skóry. Cechuje ją holistyczne podejście do dbania o zdrowie i urodę.

Cała droga zawodowa Kasi jest związana z pracą z ludźmi. To jest coś co silnie Ją motywuje i daje energię do działania. Ciągła potrzeba rozwoju skłoniła Kasie do odbycia certyfikowanego szkolenia z zakresu rejestracji medycznej. Na co dzień stara się wykorzystywać zdobytą wiedzę w kontakcie z pacjentami. Prywatnie największa miłośniczka czarnej herbaty.ji.

Kasia jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku
fizjoterapia. Od zawsze bardzo ceniła sobie pracę z ludźmi co nadal motywuje Ją do działania i pozwala na dalszy rozwój. Wiedzę zdobytą podczas studiów stara się wykorzystywać w pracy na objętym stanowisku tak, by móc jak najlepiej doradzić pacjentom w doborze odpowiedniego terapeuty. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, daje Jej to dużo radości, a najwięcej, gdy widzi jak rodzinie i znajomym smakuje to co przygotowała.

Ola jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku lekarskim. Realizując staż podyplomowy, stale aktualizuje swoją wiedzę medyczną, dzięki czemu na stanowisku Rejestratorki Medycznej pomoże Wam w doborze odpowiedniego terapeuty oraz z chęcią odpowie na nurtujące Was pytania. Prywatnie fanka pieszych wycieczek, dobrej literatury i podcastów kryminalnych, wolny czas chętnie spędza w podróży lub na treningach sportowych.